Græshoppestien 5 i Nykøbing Sj er solgt for 3.350.000 - se køberen og 8 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Nykøbing Sj og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Nykøbing Sj følger boligmarkedet i og omkring Nykøbing Sj. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Græshoppestien 5 solgt for 3.350.000 kr.

Boligen overtages af Gün Üret og Sara Mandrup Holt den 21. april. Køberen har betalt 3.350.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 33.168 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 226.000 og boligen er derfor handlet til 1382% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 5 værelser på i alt 101 kvm. og er opført i 2022. Grunden er på 1.311 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Nykøbing Sj.

Enebærvej 35 solgt for 3.200.000 kr.

Boligen overtages af Morten Brint Jensen og Jeanette Brint Jensen den 20. april. Køberen har betalt 3.200.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 55.172 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 820.000 og boligen er derfor handlet til 290% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 58 kvm. og er opført i 1940. Grunden er på 1.135 kvm.

Boligen er solgt af EDC Lars Andersen, Nykøbing Sj

Odinsvej 3A solgt for 3.100.000 kr.

Boligen overtages af Morten Fjeldberg den 08. maj. Køberen har betalt 3.100.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 45.588 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.250.000 og boligen er derfor handlet til 148% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 68 kvm. og er opført i 1992. Grunden er på 1.346 kvm.

Boligen er solgt af Nybolig Odsherred - Nykøbing Sj.

Johs Olsens Vej 8 solgt for 2.195.000 kr.

Boligen overtages af Jakob Mydtskov og Inge Lise Enselmann Mydtskov den 22. april. Køberen har betalt 2.195.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 13.719 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.150.000 og boligen er derfor handlet til 91% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 160 kvm. og er opført i 1972. Grunden er på 990 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Odsherred - Nykøbing Sj.

Kratkrogen 2 solgt for 2.180.000 kr.

Boligen overtages af Søren Weber Stendal og Anja Weber Stendal den 07. maj. Køberen har betalt 2.180.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 25.349 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.000.000 og boligen er derfor handlet til 118% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 86 kvm. og er opført i 1956. Grunden er på 1.871 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Odsherred - Nykøbing Sj.

Havegårdsvej 15, Lumsås solgt for 2.000.000 kr.

Boligen overtages af Merete Andersen den 20. april. Køberen har betalt 2.000.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 45.455 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 670.000 og boligen er derfor handlet til 199% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 44 kvm. og er opført i 1963. Grunden er på 1.370 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Teis Garver - Lumsaas-Odden

Algade 36, 1. th solgt for 1.900.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 11. maj. Køberen har betalt 1.900.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 19.388 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.350.000 og boligen er derfor handlet til 19% under den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 4 værelser på i alt 98 kvm. og er opført i 1910.

Vesterlyngvej 113 solgt for 1.795.000 kr.

Boligen overtages af Merete Søe Skaanderup og Henrik Skaanderup den 25. april. Køberen har betalt 1.795.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 29.917 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 760.000 og boligen er derfor handlet til 136% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 60 kvm. og er opført i 1985. Grunden er på 1.284 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Odsherred - Nykøbing Sj.

Skærbyvangen 31 solgt for 1.525.000 kr.

Boligen overtages af Kirsten Berit Bjerre-Poulsen den 01. maj. Køberen har betalt 1.525.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 42.361 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 680.000 og boligen er derfor handlet til 124% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 36 kvm. og er opført i 1952. Grunden er på 629 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Odsherred - Nykøbing Sj.

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk